بلفاروپلاستی یا جراحی پلک

یکی از جراحی‌های زیبایی متداول که هم بانوان و هم آقایان از آن برای رفع افتادگی پلک‌های خود استفاده می‌کنند، بلفاروپلاستی یا جراحی پلک است. جراحی پلک با رفع تمامی افتادگی‌های پشت پلک و از بین بردن پوست‌های اضافه این ناحیه، تاثیر خیلی خوبی در جوانتر شدن چهره و افزایش زیبایی و شادابی صورت به همراه خواهد داشت.

چشم‌ها یکی از مهمترین اجزا در صورت هستند که می‌توانند زیبایی را چندین برابر کرده و تناسب میان سایر اجزا را فراهم کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بلفاروپلاستی و انجام این عمل و ترمیم پلک تا پایان این مطلب را بخوانید و پاسخ تمامی سوالات خود در این زمینه را بیابید.

انواع روشهای جراحی پلک

به طور کلی جراحی پلک در تهران، به دو روش جراحی پلک بالا و جراحی پلک پایین انجام می‌شود. افراد معمولاً تصور دارند که افتادگی پلک فقط مختص به پلک‌های فوقانی می‌باشد اما چنین نیست و پلک پایینی نیز ممکن است با افتادگی به سمت پایین و تجمع پوست بر روی هم رو به رو شود که فشار زیادی را برای چشم ایجاد می‌کند. در ادامه توضیح مختصری در رابطه با این دو روش می‌دهیم:

جراحی پلک بالا

جراح پلک پوست‌های افتاده و جمع شده بر روی پلک را که باعث فشار به این ناحیه می‌شود، مشخص کرده و سپس آنها را طبق مراحل خاص برمی‌دارد. با برداشتن لایه پوست روی پلک، ظاهر پلک بالایی تغییر کرده و چشم‌ها بازتر شده و فاصله چشم تا ابرو طبیعی‌تر می‌شود و به این ترتیب ترمیم پلک فوقانی انجام می‌شود.

جراحی پلک پایین

پلک پایین افتاده باعث می‌شود تا سفیدی داخل چشم بسیار زیاد نمایان شود و زیبایی چهره را کاهش داده و همچنین باعث چروک‌هایی می‌شود که سن فرد را بیش از چیزی که هست نشان می‌دهد. پوست اضافه و تمامی این چین و چروک‌های پلک پایین در زیر چشم با استفاده از بلفاروپلاستی پلک پایین نیز برداشته و نتیجه خیلی خوبی رقم می‌خورد.

عوامل تاثیرگذار بر افتادگی پلک

با افزایش سن، عوامل متعدد بسیاری در افتادگی پلک نقش خواهند داشت که عبارتند از:

 • کاهش کلاژن پوست
 • کاهش و افزایش وزن
 • عامل وراثت
 • فشار به چشم برای افراد عینکی
 • مبتلا بودن به بیماری تیروئید

کاندید مناسب برای عمل بلفاروپلاستی

جراحی پلک افتاده برای تمامی افرادی که به هر دلیلی دچار افتادگی پلک هستند نیز مناسب است. بهتر است که بالای ۲۲ سال داشته باشید اما از ۱۸ سالگی می‌‍توان این تکنیک را انجام داد.

افرادی که دارای پف زیر چشم و پوست‌های اضافه هستند، نیز مناسب برای انجام این روش هستند.

بلفاروپلاستی برای رفع افتادگی پلک‌
بلفاروپلاستی برای رفع افتادگی پلک‌

اگر به طور ارثی پلک‌های افتاده دارید یا چشمانی به حالت ژاپنی دارید، کاندید خوبی برای این جراحی هستید. جراحی پلک در تهران برای افراد مسن که با اینگونه مشکلات رو به رو هستند و یا پوست شلی دارند نیز مناسب است.

آیا بلفاروپلاستی عوارض دارد؟

به طور کلی چشم‌ها بسیار حساس بوده و باید برای انجام تکنیک‌های زیبایی مرتبط با آنها به بهترین متخصص در این زمینه مراجعه نمایید تا عوارض و خطرات برای شما ایجاد نشود. برخی از عوارض که ممکن است پیش آیند عبارتند از:

 • عفونت در اثر عدم رعایت بهداشت
 • اسکار در جای بخیه‌ها
 • کشیده شدن پوست در هنگام بستن پلک
 • آسیب رسیدن به عضلات زیر پوست پلک
 • تغییر رنگ جای بخیه‌ها
 • تاری دید به صورت موقت

چرا برای افتادگی پلک از بلفاروپلاستی استفاده کنیم؟

امروزه زیبایی چهره و تناسب اندام‌های مختلف با یکدیگر از مهمترین دغدغه بانوان و حتی آقایان است زیرا تمامی این موارد بر میزان اعتماد به نفس و شادابی اشخاص تاثیر دارد. تمامی افراد از سنین جوانی به بالا ترجیح می‌دهند که افتادگی پلک ایجاد شده را در کمترین زمان ممکن با ساده‌ترین روش رفع کنند. جراحی پلک بالا و جراحی پلک پایین دو نوع روش برای برداشتن و حذف پلک‌های افتاده هستند و چشم‌ها را در دو ناحیه بالا و پایین بازتر کرده و حالت زیباتری را ایجاد می‌کند.

بلفاروپلاستی فقط برای زیبایی استفاده نمی‌شود و گاهی در افراد مسن شاهد آن خواهیم بود که افتادگی پلک موجب تاری در دید و کم شدن دید و فشار بر چشم و ایجاد سردرد می‌گردد. با جراحی پلک می‌توانید تمامی این موارد را به سادگی برطرف کنید و مقدار بینایی خود را بازیابی کنید.

اقدامات قبل از عمل بلفاروپلاستی

مهمترین نکته‌ای که قبل از عمل بلفاروپلاستی بسیار اهمیت دارد، مشورت با پزشک است که این روش برای شما مناسب است یا خیر. گاهی پزشک پیشنهاد می‌دهد که همزمان با این روش، کمی تزریق بوتاکس در پیشانی داشته باشید تا فاصله بین ابرو و پلک نیز تناسب بهتری پیدا کند.

 • حتماً از انتظارات خود برای پزشک صحبت کنید.
 • از زوایای مختلف از چشم خود عکس بگیرید تا بعد از عمل با تغییرات ایجاد شده مقایسه انجام دهید.
 • داروهایی مانند ناپروکسن یا آسپرین و سایر موارد باعث رقیق شدن خون می‌شوند و با مشورت پزشک چندین روز قبل عمل باید متوقف شوند.

هزینه عمل جراحی پلک در تهران

هزینه بلفاروپلاستی به عوامل متعددی مانند کلینیک یا مرکز انتخابی، دستمزد پزشک، میزان افتادگی و انتخاب روش‌های همزمان بستگی دارد. برخی افراد مایل هستند تا به طور همزان، جراحی پلک پایین نیز انجام دهند که بر میزان هزینه‌های تکنیک می‌افزاید. برای انجام این عمل به بهترین متخصص جراح پلک مراجعه نمایید تا علاوه بر اینکه نتیجه مورد انتظار ایجاد شود، مشکلی برای بینایی شما به وجود نیاید. برای اطلاع از هزینه بلفاروپلاستی در تهران با شماره ۰۹۰۰۲۹۶۱۵۸۶ تماس بگیرید.

عمل بلفاروپلاستی چقدر طول میکشد؟

بلفاروپلاستی حدود حداقل دو ساعت زمان لازم دارد زیرا نیاز به دقت بسیار دارد تا نتیجه دلخواه و ظریف را ایجاد کند. حدود نیم ساعت از این زمان به بی‌حسی اختصاص دارد. بعد از پایان جراحی می‌توانید به خانه بازگردید و نیاز به بستری شدن ندارید. تنها داشتن یک همراه کافیست تا شما را برای انجام کار‌های عادی و رساندن تا منزل همراهی کند.

جراحی پلک برای چه سنی بهتر است؟

افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند جراحی پلک انجام دهند و خطوط و پوست‌های اضافی در این ناحیه را از بین ببرند. بلفاروپلاستی برای خانم‌ها و آقایان میانسال حدود ۴۰ تا ۶۰ سال نیز بسیار مناسب است زیرا در این سن پوست‌های اضافی به طور کامل مشخص هستند و احتمال جمع شدن مجدد این پوست برای این افراد وجود ندارد.

چه مدت بعد از بلفاروپلاستی میتوان سر کار رفت؟

برای گذراندن دوران نقاهت حدود ۱۵ روز زمان لازم است تا در این مدت یک بار معاینه انجام شود و جای بخیه‌ها چکاپ شوند. همچنین در این مدت فرد کمی استراحت انجام دهد تا کبودی و قرمزی پشت پلک بهتر شود و سپس در جامعه ظاهر شود.

جای برش پوست بعد از بلفاروپلاستی چه زمانی بهبود پیدا میکند؟

جای برش در ابتدا ممکن است زیاد به چشم آید زیرا دارای رنگ قرمز و حالت کبود است اما به مرور زمان کمرنگ شده و صورتی رنگ می‌شود. برای اینکه کامل این خط از بین برود، مدت زمان بیشتری از دوره نقاهت نیاز دارد و ممکن است تا دو ماه طول بکشد.

سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز است.
[تعداد امتیازها ۱ عدد و میانگین امتیازها ۵]

سوال خود را بپرسید یا دیدگاه را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.