تزریق ژل باسن

امروزه فرم‌دهی و حجیم‌سازی باسن یکی از تکنیک‌های بسیار مورد توجه برای بانوان است که زیبایی بسیار خوبی به فرم بدن می‌بخشد. باسن برجسته از معیار‌های تناسب اندام است اما بسیاری از بانوان دارای باسن با فرم فرو رفته یا شل یا همراه با سلولیت هستند که از پشت لباس و شلوار نمای جالبی ندارد و باعث می‌شود تا اعتماد به نفس فرد کاهش پیدا کند. برای اینکه فرم بدن خود را بهبود بخشید و باسن برجسته‌تری داشته باشید، تکنیک تزریق فیلر به باسن را استفاده کنید و از نتیجه آن لذت ببرید.

آشنایی با تزریق ژل باسن

تزریق فیلر به باسن یکی از روش‌های غیر جراحی و غیر تهاجمی برای تغییر فرم باسن و رفع نواقص و گودی‌های سطح این ناحیه است که دوران نقاهت کوتاهی داشته و در مقابل نتیجه‌ای بسیار چشمگیری ایجاد می‌کند. بسیاری از افراد همزمان با تزریق ژل باسن، تزریق ژل به ساق پا نیز انجام می‌دهند تا به یک باره دوره نقاهت را سپری کنند و فرم ایده‌آلی برای پاهای خود ایجاد کنند.

انواع ژلهای تزریقی به باسن

ژل تزریقی به باسن مناسب برای انواع پوست‌ها در این تکنیک استفاده می‌شود که هر یک دارای ماندگاری متفاوت و هزینه‌های مختلف می‌باشند. فیلر‌هایی نظیر هیالورونیک اسید، اسکالپترا، آکوافیلینگ و سایر مواد از دسته ژل‌های تزریقی هستند که برای تزریق به بدن و باسن مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای اینکه نوع فیلر برای شما به درستی انتخاب گردد، باید در ابتدا انتظارات خود را از انجام این نوع تزریق زیبایی به پزشک خود بیان کنید.

برای تزریق ژل باسن در تهران یا مشاوره رایگان با مطب دکتر محمد زواره‌ای به شماره ۰۹۰۰۲۹۶۱۵۸۶ تماس بگیرید.

برای برجسته سازی باسن چقدر ژل باید تزریق کرد؟

واحد خاصی نمی‌توان بیان کرد زیرا سایز و مشکلات باسن برای هر فرد متفاوت است. برای برجسته‌سازی و حجیم‌سازی باسن معمولاً ۳۰ تا ۵۰ سی‌سی ژل نیاز است که البته به شرایط فرد و نظر پزشک بستگی دارد. به طور کلی توصیه می‌شود تا بیش از اندازه به باسن خود ژل تزریق نکنید زیرا ایجاد برجستگی غیر‌عادی، ظاهری نازیبا ایجاد کرده و ممکن است چالش‌هایی را برای فرد به همراه داشته باشد.

تزریق فیلر باسن برای چه افرادی مناسب است؟

این تکنیک را هر شخص که علاقمند به فرم‌دهی باسن خود باشد، می‌تواند انجام دهد اما به طور کلی برای برخی افراد مناسب‌تر است که عبارتند از:

 • خانم‌هایی که باسن صاف و تخت دارند.
 • بانوانی که باسن شل و فرم پایین دارند.
 • بانوانی که به طور مادرزادی باسن با حالت‌های فرورفتگی دارند.
 • افرادی که مایل هستند تا باسن برجسته‌تری داشته باشند.
 • افرادی که به هر دلیلی از شکل و فرم و حجم باسن خود راضی نیستند.
 • افرادی که برای تغییر فرم باسن خود تمایل به انجام روش‌های تهاجمی ندارند.
 • کسانی که باسن با فرم کشیده دارند و تمایل دارند تا حالت گردی برای باسن خود ایجاد کنند.

نتیجه تزریق ژل باسن چه زمانی مشخص میشود؟

خانم‌ها مایل هستند از تکنیک‌هایی استفاده کنند که نتیجه آن در مدت زمان کوتاه یا حتی بلافاصله قابل مشاهده باشد. نتیجه تزریق ژل باسن بلافاصله بعد از تزریق تا حدودی مشخص است اما نتیجه و فرم نهایی به دو تا سه هفته زمان نیاز دارد، زیرا تعداد دفعات سوزن وارد شده به باسن برای تزریق فیلر زیاد بوده و فرم‌دهی با ماساژ نیز تورماتی ایجاد می‌کند که شاید جلوی دیده شدن نتیجه واقعی را بگیرد.

چه کسانی نباید تزریق ژل باسن انجام دهند؟

ژل‌های تزریقی معمولاً دارای محدودیت نیستند اما افرادی که دارای باسن برجسته هستند، توصیه می‌شود تا تزریق فیلر باسن انجام ندهند. این افراد می‌توانند در صورت خالی بودن کناره‌های ران خود تزریق ژل بغل ران انجام دهند.

عوارض تزریق ژل باسن

عوارض چندانی بعد از انجام این روش نخواهید داشت اما برخی عوارض بعد از انجام تزریقات زیبایی متداول هستند مانند:

 • کبودی
 • التهاب
 • قرمزی
 • برآمدگی‌های نقطه‌ای

نحوه تزریق ژل به باسن

قبل از اینکه فیلر به ناحیه باسن تزریق شود، ابتدا مراحل ضدعفونی و بی‌حسی انجام می‌شود. بعد از اینکه در ناحیه بی‌حسی انجام شد، نقاط مورد نظر برای تزریق توسط پزشک علامت‌گذاری می‌شود تا فرم هر دو باسن با یکدیگر تناسب داشته باشد.

بعضی از پزشکان تزریق را به حالت ایستاده برای زیباجو انجام می‌دهند تا فرم واقعی باسن حین تزریق مشخص باشد. بعد از اینکه تزریق فیلر به باسن در هر حجمی انجام شد، ماساژ مخصوص انجام می‌شود تا فرم نهایی به ثبات برسد.

تزریق ژل باسن
تزریق ژل باسن

به هیچ وجه نباید بعد از تزریق ژل به باسن به طور خودسرانه ناحیه را ماساژ دهید زیرا ممکن است عوارضی چون حرکت ژل را برای خود رقم بزنید و با چالش‌های شدیدی رو به رو شوید. بنابراین بعد از اینکه پزشک شما عملیات فرم‌دهی باسن را به پایان رساند، شما دیگر به این امر نپردازید.

تزریق ژل باسن چه مدت طول میکشد؟

باسن ناحیه وسیعی است و دقت بسیار زیادی را برای تزریق ژل نیاز دارد. تزریق فیلر به باسن در دسته تکنیک‌های ایمن قرار دارد و برای تزریق حدود یک تا یک ساعت و نیم زمان لازم است و البته ناگفته نماند که مقداری از این زمان به بی‌حس شدن می‌گذرد.

دوره نقاهت بعد از تزریق فیلر به باسن چقدر است؟

تقریباً تمامی افرادی که از این تکنیک زیبایی استفاده می‌کنند، کبودی و التهاب و سوزش در نواحی تزریق را تجربه می‌کنند. برای رفع تمامی این موارد باید از کمپرس سرد استفاده کنید. دوره نقاهت این روش حدود دو هفته است اما در این میان فرد می‌تواند به سرکار خود بازگردد اما نباید به مدت طولانی بر روی باسن خود بنشیند.

به طور کلی بعد از تزریق ژل باسن نیاز به استراحت چندان نیست اما برای شروع باشگاه و ورزش کمی بیشتر صبور باشید. اگر پزشک برای شما مصرف آنتی‌بیوتیک را تجویز کرد، حتماً تا پایان دوره منظم استفاده کنید و نوشیدن آب فراوان را فراموش نکنید. فیلر‌ها بیشتر شکل خود را از آب که در طول روز می‌نوشید می‌گیرند و در صورت کمبود آب بدن فرم سفتی را به خود می‌گیرند.

مدت زمان ماندگاری فیلر باسن

مدت زمان دوام ژل‌های تزریقی به باسن، به عوامل مختلفی چون شرایط بدنی و کیفیت برند، برند کشور سازنده و نوع فیلر و شرایط نگهداری و مراقبت از آن بستگی دارد. بدن برخی از افراد، فیلر‌ها را در مدت زمان کوتاهتری نگه می‌دارد و فیلر با سرعت بیشتر کاهش حجم پیدا می‌کند اما در برخی بدن‌ها حتی از مدت زمان ماندگاری نیز بیشتر باقی می‌ماند.

ژل باسن بسته به برند انتخابی، حدود ۲ تا ۵ سال دوام خواهد داشت و جزء روش‌هایی است که ممکن است، سریع و در مدت کوتاه نیاز به ترمیم داشته باشد.

سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز است.
[تعداد امتیازها ۲ عدد و میانگین امتیازها ۵]

٪ پاسخ

سوال خود را بپرسید یا دیدگاه را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.