لیفت صورت با نخ

چین و چروک‌های پوست و انواع علائم پیری با افزایش سن بر روی چهره خانم‌ها و آقایان نمایان می‌شود و معمولاً افراد به دنبال سریع‌ترین و ساده‌ترین راهکار برای رفع همیشگی این مشکلات و نازیبایی‌ها هستند. می‌توان گفت که هر شخص برای زیبایی چهره و جوانسازی صورت خود ممکن است که مقدار هزینه زیادی انجام دهد اما دقیق نداند که چه روشی بهتر و مناسب‌تر است. لیفت صورت با نخ تکنیکی بسیار موثر برای از بین بردن تمام خطوط ریز و یا عمقی پوست صورت بوده که تا ۱۵ سال جوانی را به شما هدیه می‌دهد. برای کسب اطلاع از هر آنچه که لازم است تا درباره لیفیت صورت با نخ بدانید، تا انتهای این مقاله را مطالعه فرمایید تا در نهایت نتیجه‌ای درست انتخاب کنید.

لیفتینگ صورت با نخ چیست؟

شاید شما هم جزء آن دسته از افرادی باشید که به شدت از اسم جراحی هراس دارند و علاقه‌ای ندارند تا برای از بین بردن چروک‌های پوست صورت جراحی لیفت صورت انجام دهند. از این رو با پیشرفت تکنیک‌های زیبایی در رشته پزشکی، لیفت صورت با نخ طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. این روش نیمه تهاجمی بوده و سختی‌های جراحی را به همراه ندارد.

در مقابل، در مدت زمانی کوتاه پوست شما به اندازه مناسب کشیده شده و جوانی و طراوت ایجاد خواهد شد. به طور کلی با بالا رفتن سن و بسیاری عوامل تشدید کننده، پوست به سمت پایین افتاده خواهد شد و چین و چروک‌هایی نمایان می‌شوند. این موارد اعتماد به نفس افراد خصوصاً خانم‌ها را بسیار کاهش می‌دهد زیرا چهره‌ای مسن و بی‌رمق را ایجاد می‌کنند. البته ناگفته نماند بسیاری از افراد جوان نیز به طور مادرزادی با پوست‌های بی‌کیفیت و پر از خطوط مواجه هستند که می‌توانند در این دوران از روش لیفت صورت با نخ استفاده کنند.

انواع روشهای لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ تنها با یک نوع نخ انجام نمی‌شود و بسته به شرایط، نخ‌های متفاوتی بکار گرفته می‌شود. در ادامه به انواع روش‌های لیفتینگ صورت اشاره می‌کنیم:

لیفت با نخ جذبی

همانطور که از نام این تکنیک پیشرفته مشخص است، از نخ‌های قابل جذب برای کشیدن و بخیه زدن پوست صورت فرد استفاده می‌کنند که بسیار ایمن هستند و عوارضی برای بدن ندارند. مدت زمانی که طول می‌کشد تا این نخ‌ها به بدن جذب شوند، ممکن است که به ۴ ماه نیز برسد. بخیه‌هایی که با نخ جذبی در لیفت صورت استفاده می‌شوند، از بیرون چندان قابل مشاهده نیستند زیرا با سوزن بسیار ظریف این فرآیند انجام می‌شود.

لیفت با نخ غیر جذبی

لیفت با نخ‌های سنتتیک یا غیر جذبی نیز برای تحریک تولید کلاژن نیز در جوانسازی پوست با این روش مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نخ‌ها قدرت بسیار خوب و بالایی برای کشیدن پوست صورت دارند.

لیفت با نخ ترکیبی

در روش لیفت با نخ ترکیبی نواحی مانند گونه‌ها و پیشانی و ناحیه زیر چشم نیز اصلاح خواهند شد. این روش معمولا برای پوست‌هایی استفاده می‌شود که بسیار افتاده هستند و انعطاف پذیری و خاصیت ارتجاعی خود را کامل از دست داده‌اند.

لیفت صورت با نخ کاگ

نخ کاگ در دسته نخ‌های خاردار قرار دارد و قابل جذب هستند. لیفت صورت با نخ کاگ از جدیدترین تکنیک‌های زبیایی است که در نهایت ماندگاری بیشتری نسبت به سایر آ‌نها دارد. این نخ‌ها کشسانی چندانی ندارند اما پوست را به خوبی کشیده و جوانی مناسبی را ایجاد می‌کنند.

لیفت صورت با نخ چگونه است؟

در ابتدای کار پزشک برای کاندید لیفت صورت با نخ، از بیحسی موضعی استفاده می‌کند. در مرحله بعدی سوزن نازک ظریفی که از قبل نخ مخصوص شده است را وارد پوست ناحیه مورد نظر میکند. این سوزن علاوه بر کشیدن پوست، به پزشک کمک می‌کند تا بتواند پوست را بلند کند و به اندازه دلخواه به سمت بالا ببرد. در طولانی مدت، این نخ‌ها کلاژن‌سازی را تحریک کرده و بافت‌های جدید و ترمیم شده در اطراف آنها ایجاد می‌شود که موجب می‌شود، پوست در همان حالت کشیده باقی بماند.

کشیدن پوست با نخ چه معایبی دارد؟

  • به طور کلی بعضی افراد شرایط بسیار نامناسبی در پوست خود دارند که باید قبل از تصمیم‌گیری باید با پزشک متخصص در این زمینه مشورت کنند زیرا شاید نتیجه مناسبی از انجام این تکنیک نگیرند. در این زمینه شاید راهی دیگر برای دریافت نتیجه مناسب به زیباجو پیشنهاد شود.
  • کشیدن پوست با نخ در برخی مناطق پوست هیچ تاثیری نداشته و ممکن است که نیاز به استفاده از بوتاکس یا انجام سایر تکنیک‌های زیبایی مانند تزریق ژل و موارد دیگر باشد تا چین و چروک و خطوط از بین برود.

سن مناسب برای لیفت صورت با نخ چقدر است؟

لیفت صورت با نخ از رده سنی ۲۷ تا ۶۰ سال قابل انجام است و بازدهی و نتایج خوبی دارد.

لیفت صورت با نخ چقدر ماندگاری دارد؟

نمی‌توان کشیدن پوست با نخ را از تکنیک‌ها دائمی دانست زیرا به مرور زمان ممکن است که فرد تغییر آهسته‌ای در کشیدگی پوست خود مشاهده کند. نتایج لیفت نخ حدود ۵ تا ۷ سال برای افراد باقی می‌ماند که البته این به شرایط پوست فرد بستگی دارد. به طور میانگین این احتمال وجود دارد که برای یک شخص کمتر و برای فردی بیشتر دوام داشته باشد.

اقدامات مورد نیاز قبل از لیفت صورت با نخ

بعد از اینکه با پزشک زیبایی مشورت لازم را انجام دادید و برای لیفت صورت یک تصمیم درست گرفتید، لازم است تا قبل از شروع این روش، نکاتی را بدانید و رعایت کنید.

افرادی که کاندید روش لیفت صورت با نخ هستند، باید از یک هفته قبل از مصرف نوشیدنی‌های الکلی و سیگار و قلیان و سایر موارد دخانیاتی پرهیز کنند.

ممکن است این کار بدن را با کم آبی مواجه کند و ممکن است که برای فرد عوارضی داشته باشند یا نقاهت را طولانی‌تر کنند.

لیفت صورت با نخ
لیفت صورت با نخ

با مشورت پزشک، مصرف قرص آسپرین یا هر نوع رقیق کننده خون دیگر را از یک هفته قبل قطع کنید. مصرف این نوع داروها ممکن است میزان خونریزی حین انجام لیفیتنگ صورت را افزایش دهند.

نکات مراقبتی بعد از لیفت صورت با نخ

  • برای از بین بردن اثر بی‌حسی و کبودی‌ها باید مصرف مایعات خود را بیشتر کنید.
  • سر خود را به سمت بالا نگه دارید تا فشار زیادی به نواحی کشیده شده از پوست وارد نشود.
  • در سه روز اول بعد از انجام لیفتینگ، در تعداد دفعات زیاد اما مدت زمان کوتاه از کمپرس سرد استفاده کنید زیرا این کار، کبودی‌ها را کاهش می‌دهد.
  • اصلا سعی نکنید که خودتان صورتتان را ماساژ دهید.
  • توجه کنید که این نخ‌ها باید دور از هر گونه باکتری و آلودگی باشند، بنابراین چه بهتر است که تا ۴۸ ساعت از آرایش کردن اجتناب کنید.
  • نیازی به استفاده از نی برای میل نوشیدنی‌ها نیست و همچنین توجه کنید که به مدت دو الی سه هفته آدامس نجوید.

تا چه مدت بعد از لیفت صورت با نخ سر کار نروم؟

برای اینکه بعد از این روش دوباره به محل کار خود باز گردید، کمتر از یک هفته زمان لازم دارید زیرا گذراندن دوران نقاهت طبق اصول و رعایت نکات، بسیار اهمیت دارد. البته ناگفته نماند که مدت زمان بازگشت به محل کار به نوع شغل شما بستگی دارد. اگر فشار فعالیت‌ها در محل زیاد است یا نیاز است که طولانی مدت سر خود را به سمت پایین نگه دارید، باید دیرتر کار خود را شروع کنید.

بهترین دکتر برای لیفت صورت با نخ در تهران

در شهر‌های بزرگ پزشکان زیادی انواع فرآیند‌های زیبایی را انجام می‌دهند اما چیزی که مهم است، مراجعه به متخصص با تجربه در زمینه نوع فعالیت شما می‌باشد. شما باید قبل از انتخاب یک پزشک، نمونه کار‌های وی را ببینید و از نظرات زیباجویان قبلی در انجمن‌ها آگاه باشید. دکتر زواره ای به عنوان یکی از بهترین دکترها برای لیفت صورت با نخ در تهران شناخته شده هستند که نتایج بسیار خوبی را تاکنون رقم زده‌اند.

سمت راست کمترین امتیاز و سمت چپ بیشترین امتیاز است.
[تعداد امتیازها ۱ عدد و میانگین امتیازها ۵]

سوال خود را بپرسید یا دیدگاه را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.